Cvičení obličejové jógy Face-yogy ve Studiu Hot Yoga Olomouc

Rezervace lekcí zde.

Pokud nestojíte o botox, existuje alternativa: Obličejová jóga


Obličejová jóga je řazena mezi jedny z nejmladších odvětví jógy. Zaměřuje se zejména na mladistvý a zdravý vzhled naší pleti. Největšími průkopnicemi jsou Fumiko Takatsu (51) a Koko Hayashi (41). Nutno dodat, že na svůj věk nevypadají skvěle. 

Cvičením obličejových svalů je posílíte a zlepšíte cirkulaci krve, a tím pádem zlepšíte stav pokožky a vrásek. To může vypadat tak, že prsty a jemným tlakem přejíždíte po nosoretních rýhách, podél čelisti nebo špulíte rty a vyplazujete jazyk. Vypadáte při tom dost legračně.


Funguje to?

Svaly v obličeji jsou jako kterékoliv jiné svaly na těle. Pokud je budete pravidelně procvičovat, stačí třeba i 3 x 5 minut denně, uvidíte výsledky. Jóga může pomoci nejen s povislými konturami, ale i s asymetrií obličeje, jemnými, ale i hlubšími vráskami a celkově rozzářit pohled. Není nikdy pozdě na to začít, ale samozřejmě, tak jako u jiných anti-age rad, čím dříve, tím lépe.


Jak často cvičit mimické svaly?

Ideální je 10min. denně. Pro udržitelnost je důležité si cvičení začlenit do svého denního rituálu, do "beauty rituálu".


Samozřejmě, že chceme vidět výsledky. Někdo je vidí hned po cvičení, někdo po 14 dnech, někdo po 2 měsících. 

Pokud sami nevyzkoušíte, neuvěříte co vám obličejová jóga může přinést. A pokud je výsledkem méně vrásek, proč čekat?! Rezervujte si svou lekci Face yoga zde.